Zdravá a čerstvá rychlá jídla zoufale chybí na trhu v ČR. Naším cílem je přinést do centra Prahy velmi populární, zdravou a rychlou vietnamskou stravu. 


Tradiční vietnamské bagety bánh mì

Naší specialitou jsou tradiční vietnamské bagety. Kromě nich však nabízíme širokou škálu nejznámějších vietnamských specialit jako jsou polévky phở, jární závitky, bún chả, bún bò nam bộ, „fresh” nápoje nebo vietnamská káva.

Zakládáme si na čerstvosti, autentičnosti a jedinečnosti svých produktů, a tak pojmy „polotovary” či „konzervanty” u nás absolutně nemají místo.

Všechna jídla jsou velice lehká, neobsahují konzervanty ani chemikálie. Nabízíme jídla vhodná i pro vegetariány. Kuchyně Bánh Mi Makers se vyznačuje vyvážeností čerstvé zeleniny a pečlivě upraveného masa semknutých v autentickém domácím pečivu. Používáme pouze tradiční vietnamské přísady dle tradičních receptur.

Přečtěte si příběh naší vietnamské restaurace.


1. Vietnamské bagety (bánh mì)

Jedná se o kombinaci křupavé bagety plněné grilovaným či dušeným masem nebo trhanými kousky masa, velké množství čerstvých bylinek a zeleniny, zalité kvalitní domácí omáčkou.
Důležitou roli hraje bagetka samotná. Bagety pečeme a připravujeme sami. Má velmi specifický tvar, vnějšek je velmi křupavý a vnitřek zase lehký a nadýchaný. Náplně baget se pak skládají z pestré kombinace zeleniny, bylinek, které jsou dovážené přímo z Vietnamu, a na různé způsoby upraveného masa – od tradiční domácí paštiky – pâté až po šťavnaté maso grilované na uhlí.

2. Phở

Polévka phở je pýchou Vietnamu. Základem je poctivý vývar z hovězích kostí, který vaříme 12 hodin. Podává se se širokými rýžovými nudlemi, tenkými plátky masa a jarní cibulkou. K dochucení se používá limetka, chilli papričky, rybí omáčka, vietnamská pálivá chilli omáčka a čerstvé bylinky, jako jsou koriandr a máta.

3. Bún bò Nam Bộ

Vietnamský salát s hovězím masem je velice výživný. Je populární především pestrostí chutí. Bún bò nam bộ jsou nudle s hovězím masem, spoustou zeleniny, bylinek a omáčky. Ve Vietnamu je toto jídlo velmi oblíbené. Bún bò nam bộ připravujeme z čerstvé hovězí roštěné, kterou marinujeme přes celou noc, aby bylo maso pěkně měkké a šťavnaté.

4. Bún Chả

Vepřové grilované maso servírované s tenkými nudlemi, spoustou bylinek (koriandr, smažená cibulka, perila) a naší domácí omáčkou. Maso grilujeme přímo na uhlí a díky tomu chytí tu správnou vůni a šťavnatost pravého vietnamského bún chả.

5. Mangový salát s krevetami – Chef salad

Náš chef salad ze zeleného manga s krevetami je mnohými labužníky považován za jeden z nejlepších salátů na světě. V kombinaci s čerstvými bylinkami, chilli a arašídy tvoří jedinečnou sladkokyselou a pikantní chuť.

6. Jarní závitky Nem

Nesmažené i smažené čerstvé závitky, balené v rýžovém papíru. Vnitřek závitků tvoří tenké rýžové nudle, čerstvá zelenina a bylinky, krevety a vepřová krkovice. Velice populární vietnamský předkrm, oblíbený i u nás v Čechách. Možnost vegetariánské verze.

7. Vietnamská káva

Pravá vietnamská káva je překapávaná. Připravuje se ve speciálním kovovém hrnečku. Káva se upěchuje  kovovým sítkem a přelije vařící vodou. Podává se s mlékem. Připravujeme také ledovou verzi cà phê sữa đá.

8. Čerstvé fresh nápoje

Ovocné a zeleninové šťávy jsou vhodné nejen k osvěžení organismu, ale i při redukční dietě či léčbě závažných onemocnění. Jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin, tuků a cukrů. Nabízíme až 6 druhů nápojů.